Fibrosarkom

FİBROSARKOm

Genellikle, vücut yü­zeyine yakın kasların içinde, bağdoku-sundan oluşan ve oldukça yavaş büyü­yen habis bir tümördür. Çevresine yayılmak ile birlikte, başlangıçta vücudun diğer bölgelerine sıçramaz. İleri safha­larda, akciğere metastaz yapabilir. Te­davisi cerrahidir, fakat tümör çıkarıldık­tan sonra da tekrarlayabilir. Radyotera­pi (ışın tedavisi) bu tümörlerde etkisiz­dir. Fibrosarkomlar fibroblastlardan oluşan malign neoplazilerdir. Tüm yaş gruplarında görülmek ile beraber görülme sıklığı 30-55 yaşları arasında özellikle 45 yaş civarında artmaktadır. Karakteristik klinik özellikleri yoktur ancak hipoglisemi tablosu gösterebilirler. En sık gözlendiği alanlar retroperitoneal bölge, kalça, diz ve distal ekstremitenin derin fasiasıdır. Çocuklarda ayak ve el gibi ekstremite distalinde gözlenebilmesine rağmen yetişkin döneminlerin de bu alanlarda lokalizasyonu son derece nadirdir.
Kaide olarak yavaş büyürler, genellikle ağrısız olan bu kitleye senelerce tanı konulamayabilir. Benign fibröz lezyonların agresif histolojik yapısının fibrosarkomla benzer olması, özellikle 5 yaşının altında ki çocuklarda fibrosarkom teşhisini koymayı zorlaştırır. 
 
BELİRTİLER;

Fibrosarkom daha fazla kalçalarda, omuzlarda, yüzde ve özellikle kadınlarda karın çeperinin iç yanlarında görülür. Yavaş bir tempoyla olmak beraberin de, giderek büyüyen bir şişkinlik şeklin de oluşur (bir portakal iriliğine erişinceye kadar büyüyebilir). Yüzeyleri düz, parlak veya da yumru bir kitle görünümündedir.
1)İştahsızlık
2)kilo kaybı
3)ateş

Ürün Karşılaştır (0)


Balen Zerdeçal Ekstraktı 60 Kapsül

Balen Zerdeçal Ekstraktı İçindekiler: Zerdeçal Ekstraktı Balen Zerdeçal Ekstraktı 60 ..

34,00 TL

HerbalGold Üzüm Çekirdeği Ekstrakt 60 Kapsül

HerbalGold Üzüm Çekirdeği Ekstrakt 60 KapsülİÇERİK :Üzüm Çekirdeği ekstresi 60 bitkisel kapsülKapsül..

79,00 TL

HerbalGold Zerdeçal Ekstrakt 60 Kapsül

HerbalGold Zerdeçal Ekstrakt 60 KapsülİÇERİK :Zerdaçal ekstresi 60 bitkisel kapsülKapsül içeriği tam..

55,00 TL

Gösterilen: 1 ile 3 arası, toplam: 3 (1 Sayfa)