Bursit ve Tendinit

BURSİT ve TENDİNİT 

Sık olarak omuz, dirsek, bilek, kalça, diz ve ayak bileği çevresindeki yumuşak dokunun (bağ, eklem zarı ve kirişlerin) iltihabi durumudur. 
Bursit 
Eklem bölgelerinde ağrılı şişliklerdir. Bursa, bir eklemi veya kemiği kaplayan yumuşak dokunun üzerinde oluşan içi sıvı dolu bir keseciktir. Bursitse bu keselerden birinin iltihaplanmasıdır. Sık rastladığımız bu ağrılı durum, iltihaplanma önlenmezse, akut veya kronik bir rahatsızlığa dönüşebilir.
Bursitin en yaygın nedeni; eklemin fazla kullanılmasıyla aşırı zorlanması veya doğrudan darbe almasıdır.  

Tendinit 

Tendon (kiriş) denilen bağ dokularındaki iltihabıdır. Bağ dokuları kaslardaki hareketleri kemiğe iletip, kemiğin hareket etmesini sağlar. Tüm vücudumuzda bulunurlar. Ellerdeki gibi küçük tendonlar olduğu gibi vücutta topuktaki Aşil tendonu gibi büyük tendonlar da bulunur. Tendinit, etkilenen bölgede sık tekrarlayan bir yaralanma sonucu oluşur. Her ikisi de yaşlada ilgilidir. Yaşlanma tendonun bütünlüğünü bozabilir ve yaralanmaya daha eğilimli yapar.
 
Her iki durum bahçıvan, marangoz, atlet, müzisyen  gibi meslek gruplarındaki kişilerde daha çok görülür. Ayrıca iltihap,  gut, artroz (kireçlenme), tiroid hastalığı ve diyabet de bu durumları arttırır.

Ürün Karşılaştır (0)


HerbalGold aynı sefa Ekstrakt 60 Kapsül

HerbalGold aynı sefa Ekstrakt 60 KapsülİÇERİK :Aynı Sefa ekstresi 60 bitkisel kapsülKapsül içeriği t..

79,00 TL

Gösterilen: 1 ile 1 arası, toplam: 1 (1 Sayfa)