Atopik Dermatit

Atopik Dermetit

ATOPİK DERMATİT(EGZAMA)

  Bir çok faktöre bağlı olarak ortaya çıkabilen egzemanın, bir çok tipi ve belirtileri vardır. Nedenlerinden en çok karşılaşılanı ise alerjidir. Bu şekilde görülen egzamaya atopik dermatit denir. Bebeklik, çocukluk ve de erişkin dönemi atopik dermatiti olmak üzere üçe ayrılır. Allerjik egzema olarak bilinen atopik dermatit çocuklar da daha sık görülebilen, tekrarlayan, kaşıntılı lezyonlarla kendini gösteren kronik deri hastalığıdır. Deride kuruluk, hassasiyet ve kızarıklık gelişir. Çocukların %10-20, erişkinlerin %1-3’ünü etkiler.

Belirtiler

     Atopik dermatit lezyonlarının bebek ve çocuklarda tipik yerleşim yeri yüz, boyun, kollar ve bacakların dış yüzü olmaktadır. Daha büyük çocuklar da ve  yetişkinler de dirseklerin iç yüzü ve dizlerin arkasında, yer yer gövde de kuruluk şeklinde kendini gösterir. Egzema kronikleştikçe deride kalınlaşma ve tekrarlayan iltihaplı lezyonlar oluşur.
Kaşıntı en önemli belirtildir; huzursuzluğa, uyku bozukluğuna ve deride kanamalara yol açabilir. Makyaj ya da kremlerin yol açtığı ve genelde kadınlarda görülen dermatitte ise sivilce şeklin de bulgular vardır. Yüzde, burun, yanak ve ağız çevresinde oluşur.
 

Ürün Karşılaştır (0)


HerbalGold aynı sefa Ekstrakt 60 Kapsül

HerbalGold aynı sefa Ekstrakt 60 KapsülİÇERİK :Aynı Sefa ekstresi 60 bitkisel kapsülKapsül içeriği t..

79,00 TL

HerbalGold Kuşburnu Ekstrakt 60 Kapsül

HerbalGold Kuşburnu Ekstrakt 60 KapsülİÇERİK :Kuşburnu ekstresi 60 bitkisel kapsülKapsül içeriği tam..

65,00 TL

HerbalGold Üzüm Çekirdeği Ekstrakt 60 Kapsül

HerbalGold Üzüm Çekirdeği Ekstrakt 60 KapsülİÇERİK :Üzüm Çekirdeği ekstresi 60 bitkisel kapsülKapsül..

79,00 TL

Gösterilen: 1 ile 3 arası, toplam: 3 (1 Sayfa)